Výběr armády a další základy

Obecně by bylo při začátku hraní dobré se rozmyslet, jestli je cílem hrát pro zábavu/narrative/modelaření nebo hrát kompetitivní turnaje. Ideální je toto rozebrat naživo s někým z lokálních hráčů, který bude mít přehled co se v dané oblasti hraje, která armáda je vícekrát, která ještě není, kde se schází komunita ke hraní. Hrát se dá každá armáda, turnajově s větším či menším úspěchem, hlavní je aby se líbila majiteli a bavila ho.
Mezi fluffovým a kompetitivním hraním je rozdíl především v tom, jaké jednotky jsou potřeba, skládání i barvení zůstává. Později se sice většina lidí stejně zařadí něco mezi, ale do začátku je dobré vědět s čím do toho jdeš a co očekáváš a trochu si uvědomit vlastní možnosti.
První tři hry jsou víceméně přednáška pravidel, prvních deset her výukových a pak nastává to krásné období kdy si zkoušíš nové modely, strategie. Zároveň stoupá skill barvící, není neobvyklé se po padesátém modelu vrátit k prvním a vylepšovat je.

Pro příběhové základy (a nejen základy) je tu Lexicanum, studnice vědomostí, záznamů a příběhů z celého universa Warahammeru: https://wh40k.lexicanum.com/wiki/Age_of_the_Imperium

Pravidla ke stažení:

Pro herní základy je dobrá stránka https://1d4chan.org/wiki/Warhammer_40,000/Tactics(8E) , kde jsou rozebrané a okomentované kompletní armády včetně jednotek, charakterů, psychických sil, relikvií, vybavení, atd. K rychlejší navigaci následuje tabulka:

ImperiumSpace Marines Blood Angels Dark Angels Deathwatch Grey Knights Space Wolves Adeptus Astra Telepathica Adeptus Custodes Adeptus Mechanicus Sisters of Battle Adeptus Titanicus Imperial Knights Imperial Guard Inquisition Officio Assassinorum
ChaosChaos Space Marines Death Guard Thousand Sons Chaos Daemons Renegade Knights Renegades and Heretics
EldarEldar Dark Eldar Harlequins
NecronsNecrons
OrksOrks Ork Dred Mob
TauTau
TyranidsTyranids Genestealer Cults